On-line zapytanie myjnie samoobsługowe ICW
ICW

myjnie samoobsługowe

 

WYBÓR DOSTAWCY SPRZĘTU SAMOOBSŁUGOWEJ MYJNI

Ten etap jest najbardziej najtrudniejsze dla inwestora.
Każdy dostawca zaprezentuje swoje wyroby jako najlepsze i, oczywiście, będą milczeć o swoich słabych stronach. Tak jak wartość inwestycji w samoobsługowe myjni nie jest zbyt mała, koszty pomyłki są bardzo wysokie.
Dlatego my, jako jeden z największych producentów myjek samoobsługowych na Ukrainę, chcemy właściwie pomóc i wziąć pod uwagę wszystkie niuanse i po prostu zrobić „tak, jak prawidłowo” przy wyborze dostawcy urządzeń dla myjki samoobsługowej:

1. ZAPOZNAJ SIĘ Z INFORMACJĄ W INTERNECIE

2. PROWADZIMY WSTĘPNE NEGOCJACJE Z DOSTAWCAMI KTÓRYCH ZNALAZLIŚCIE

Liczba obiektów, które zostały zbudowane w Europie też nie jest wskazaniem, że Państwo gwarantowano nie będziecie mieć problemów w dalszej eksploatacji. Polski klimat i ilość zanieczyszczeń na drogach i samochodach są bardzo różni się od europejskiej. Nie warto brać pod uwagę historie o tym Ilio i jakie obiekty dostawca buduje w tej chwili.
Ważne jest tylko działające projekty w naszym kraju!

3. WIZYTA W REALIZOWANE MYJNI SAMOOBSŁUGOWEJ

Lepiej będzie, jeśli można zaplanować podróż na zimę, gdyż większość pytań i wątpliwości wśród inwestorów dotyczące korzystania z myjki w tym okresie czasu.
Zalecamy, aby wziąć do rozpatrzenia w pierwszej kolejności obiekty pracujące przynajmniej przez kilka lat.
Na co zwrócić uwagę:
A) Ile lat pracuje myjnia samochodowa. Jak wygląda i w jakim stanie znajduje się wiata i inne elementy zewnętrzne.
B) stan wyposażenia wewnątrz kontenera lub pomieszczeń technicznych.
C) jak działa ogrzewanie podłogi, jeśli działają ono w ogóle.
D) trzeba starać się uzyskać informacje od właściciela (nie sprzedawcy lub przedstawiciela obiektu), jak często odbywają się uszkodzenia, Ilio czasu zajmuje ich wyeliminowanie (każdy przestój w pracy - to nie tylko koszty naprawy, ale również utratę swojego potencjalnego zysku). Informacja od właściciela będzie bardziej obiektywna niż od przedstawiciela dostawcy.
E) popatrzyć jak działa system oczyszczania wody przed zlewem go do kanalizacji. Dowiedzieć się, czy to naprawdę działa. Jakie problemy wynikają u właściciela obiektu.
F) Jeżeli jest to możliwe, umyć swój samochód na odwiedzanej prania. Zwróćcie uwagę , czy podoba Ci się jakość czyszczenia i łatwość użycia myjki.

4. BADAMY MOŻLIWE TECHNOLOGII MYJNI

Na samoobsługowych myjkach stosowane są liczne technologie: bezkontaktowe i kontaktowe.
Kontakt oznacza, że klient wykorzystuje szczotkę. Jeśli jesteś na obiekcie, kontaktową technologie w okresie zimowym - należy zwrócić uwagę na stan szczotki, czy jest zmarznięta.
Bezkontaktowe może być reprezentowane przez dwa typy:
A) rozczyn mydła pod wysokim ciśnieniem, bez pianki
B) technologia piany (w przypadku tradycyjnej myjni)
Należy pamiętać, że głównym czynnikiem dla właścicieli samochodów jest jakość mycia auta. Nawet jeśli zorganizować wszystkie możliwe technologie w swoim zakładzie, ale właściciel samochodu nie otrzyma po umyciu czystego samochodu, wszyscy klienci mogą przejść do konkurencji.

5. OBSŁUGA SYSTEMU OCZYSZCZANIA WODY, DOSTARCZONEGO PRZEZ DOSTAWCĘ

Oczyszczanie wody - bardzo ważna kwestia pod czas eksploatacji myjni samochodowej.
Istnieje system oczyszczania wody z zamkniętego cyklu, gdy wykorzystana woda jest oczyszczona i ponownie użyta do mycia pojazdu. Ale przelotowość na dobę takich systemów jest bardzo niska. Na dzień dzisiejszy nigdzie (ani w Europie, ani w krajach Europy wschodniej), nie ma żadnych rozwiązań dla codziennej ilości wody zużywanej przez myjni samoobsługowej (do 40 m3 i więcej). Dokładniej, takie rozwiązania są, ale są tak drogie, że nie opłaca się ich stosować na myjniach samochodowych.
Pozostają Układ do oczyszczania wody, przy pomocy których woda zostaje przygotowana do wyznaczonych standardów dla odprowadzania do ścieków. Takie systemy mogą być zorganizowane tylko przy użyciu sprzętu, oraz zestaw czynników, przy pomocy których sprzęt po oczyszczaniu stanowi tylko część systemu. Wynik jest bardzo ważny , ponieważ jeśli dostawca nie proponuje Ci rozwiązania tego problemu, to działalność twojej myjni może być zatrzymana organom kontroli w dowolnym momencie. Jeśli proponowany sprzęt oczyszcza , ale nie daję osiągnąć pożądany wynik czyszczenia wody, w takiej sytuacji występowanie problemów - tylko kwestią czasu. Nawet jeśli się uda uzyskać pozwolenie na uruchomienie obiektu, nie zawsze można mieć wpływ na późniejsze okresowe pomiary jakości ścieków organów kontrolnych.
Jeśli już znalazłyście producenta, który może dostarczyć system oczyszczania wody, przy pomocy którego woda będzie odpowiadać odpowiednim przepisom, należy wyjaśnić, czy masz dostawcą rozwiązań w przypadku rygorystycznych wymagań. W przeciwnym razie, eksploatacja państwa zakładu, który odpowiada przepisom teraz, może być zatrzymana w przyszłości, w przypadku zmian przepisów.

6. BADAMY CENĘ

Tak więc, po wyeliminowaniu potencjalnych dostawców, które nie spełniają kryteria, trzeba zbadać resztę, których oferta jest bardziej opłacalna w cenie.
Twoje przyszłe koszty będą dotyczyły następnych trzech etapów: zakup sprzętu, budowy wiaty, prace budowlane.

6.1. KOSZT SPRZĘTU

Lista urządzeń, które są zwykłe stosowane na myjkach samoobsługowych:
- systemu oczyszczania wody
- system uzdatniania wody (zmiękczania)
- system stabilizacji ciśnienia na różnych częściach kompleksu
- systemy zasilania awaryjnego (zbiorniki) dla różnych programów pracy myjni
- moduły sprzętu na kilka programów, dla organizacji procesu mycia na każdym stanowisku (należy rozumieć na jaką podstawową ilość programów one zaprojektowane, za to trzeba zapłacić osobno)
- system oczyszczania wody „odwróconej osmozy”
- system dodatkowych programów do mycia (usunięcia śladów od owadów, czyszczenia felg, etc.)
- pracę systemu w czasie zimy
- system ogrzewanie
- system ogrzewania wody
- systemy ogrzewania podłogi
- system CCTV
- septyczny systemowe zbiorniki na ścieki
- system oczyszczania wody
- komplet węży, wsporniki, pistoletu dla każdego postu (jeśli istnieje „sprzęt zimowy”)
- system kierowania programami czyszczenia na stanowisku
- system organizacji płatności za usługi przez klienta
- system ochrony
- odkurzacze, zmywaki, maszyny do czyszczenia dywanów

6.2. KOSZT WIATY

Wiata - jest „twarzą” Państwa przyszłej myjni samoobsługowej.
Atrakcyjna wiata - to pierwsze, na co zwraca uwagę potencjalny klient.
Podczas gdy myjnia samoobsługowa jest jedyną w mieście lub dzielnicy, „atrakcyjność” wiaty nie będzie odgrywać ważną rolę. Jednak z pojawieniem konkurencji, wpływ tego czynnika, coraz bardziej będą odczuwalny.
Dla porównania, na przykładzie stacji paliw: im bardziej reprezentacyjny wygląd obiektu, tym więcej klientów na nim.
Dobry wygląd zewnętrzny kompleksu uzyskuje się nie tylko w projektowaniu, a i przez jakość użytych materiałów. Im więcej materiałów wysokiej jakości, tym dłuższy wygląd obiektu pozostanie niezmieniony. Istnieje bezpośredni związek od ceną: plastik taniej od szkła, metal ocynkowany taniej od stali nierdzewnej.
Należy rozumieć, że warunki w obszarze myjni są bardzo agresywne, są one znacznie bardziej agresywne niż nawet zwykłej myjni. Materiał może wytrzymać długie okresy pracy w innych okolicznościach, na państwa myjni może być bezużyteczne w bardzo krótkim czasie. Później, dła tego żeby naprawić wiatę, będzie potrzeba zatrzymać działalność myjni, w raz z tym w zależności od tego jak często trzeba będzie „naprawiać” wiatę tym dłużej będzie zamknięty obiekt (a Państwo będziecie tracisz potencjalny dochód).
Jak pokazuje praktyka, początkowa duża inwestycja w drogie materiały szybko opłaca się w pierwszych latach eksploatacji. Lepszego rozwiązania, niż wizyta kilku lat działających obiektów i zobaczyć stan wiaty, którą proponuję sprzedawca, jeszcze niema.
Jeśli planujesz zainstalować na początku tańszą wersje, a z czasem zmienić go na polepszony, zapytaj się u dostawcy czy technicznie jest to możliwe,. I nie zapominaj, że początkowa tańsza wersja, też będzie nie „za darmo”. Po wymianie, stosować go gdzieś indziej będzie prawie niemożliwe. Tak, że oszczędności w początkowej fazie może być „strata pieniędzy” w przyszłości.
Jeśli zdecydujesz się zbudować wiatę osobiście, zbadaj wszystkie przyszłe koszty. Jest możliwe, że starając się powtórzyć to, co proponuje producent, nie uda się oszczędzić. Ale prawdopodobnie stracicie więcej czasu. A jeśli oszczędzenie przy wprowadzeniu środków wymaga opóźnić terminy otwarcia, to trzeba wyliczyć, może potencjalny dochód za czas, na który od terminowane otwarcie obiektu przyniesie więcej zysku.

6.3. KOSZTY BUDOWY

Trzeba wyjaśnić, czy dostawca wykonuje prace budowlane, czy też trzeba je zrobić samemu. Jeżeli dostawca wykonuje prace budowlane, szczegółowo zbadajcie jego ceny i wykonywane pracy. Jeżeli uważasz, że ceny są zbyt wysokie, wyjaśnij, czy jest możliwość gdy sam zrobisz budowę.

6.4. POMOC W BUDOWIE

Jeśli pracę budowlane nałeży wykonywać osobiście, saputaj się u dostawcy jaką pomoc przy budownictwie on proponuję:czy nadaje on projekt oraz czy trzeba będzie za to osobno zapłacić. Jeśli nadaje, to trzeba wyjaśnić co zawiera ten projekt.
Czy wystarczy go, aby uzyskać pozwolenia, dla realizacji prac budowlanych. W załeżności od tego czy masz cały projekt, czy niepełny lub wogóle nie masz go, zależy zmniejszenie czy zwiększenie waszych kosztów.
Jeśli dostawca nie nadaję projekt, skontaktuj się z lokalnymi organizacjami ds. projektów, ilio będą kosztować takie usługi. W sytuacji gdy płanujesz wykorzystywać kooperanta dla wykonywania prac budowlanych, to lepiej, wziąć ze sobą kierownika przyszlej budowy na negocjacje z dostawcą. To pomoże Ci zrozumieć, ile sprzedający będzie mógł kompetentnie doradzić na temat możliwych problemów w trakcie budowy.
Pomyłki pod czas budowy mogą znacznie opóźnić datę otwarcia twoego obiektu, a w najgorszym przypadku, z powodu tych błędów, eksploatacja samoobsługowej myjnia samochodowej może być niemożliwa.
Uwaga! Na pierwszy rzut oka, proces budownictwa dla takiego obiektu jak myjnia samochodowa może wydawać się prostym. Jak pokazuje praktyka, budowa myjki samoobsługowej jest inna. Niektóre decyzje, które wydają się doświadczenemu kierowniku budowy są „oczywiste”, mogą być w tym przypadku niedopuszczalne.
Im więcej dostawca ma doświadczenia w budowie obiektów, tym mniejsze prawdopodobieństwo popełnienia fatalnych pomyłek w budowie. Pożądane jest, aby doświadczenie było pokazane na przykładzie w twojej lub bliskich okolicach, tak jak rozwiązanie probłemów pod czasbudowy którę wykorzystują w krajach wschodnich, mogą być bezużyteczne w naszych krajach.
Pamiętaj, aby porozmawiać z dostawcą, na temat ile czasu, w oparciu o doświadczenie, zajmują prace budowlane. Jeżeli informacja o terminach budowy,od różnych dostawców różni się znacząco, spróbuj zrozumieć dlaczego.

7. PODEJMUJEMY DECYZJE

Po szczegółowym badaniu wszystkich wymienionych pytań,Tobie będzie prosto podjąć decyzję. Jeśli uważasz, że kilku dostawców mają ideałną dla Ciebie ofertę i nie możesz się zdecydować, to wybierz tego, na myjkach którego chceszz umyć samochód osobiście, jako właściciel samochodu.

Galeria wideo z myjnie samoobsługowe

GALERIA ZDJĘĆ MYJNIE SAMOOBSŁUGOWE

 • Все
 • 2stanowisko
 • 3stanowisko
 • 4stanowisko
 • 5stanowisko
 • 6stanowisko
 • 7stanowisko
 • 8stanowisko
 • Default
 • Title
 • Random
Загрузить еще Нажмите SHIFT для загрузки Загрузить Все